מאיר, חברה למכוניות ומשאיות בע"מ

חדשות ואירועים

 וולוו S90 החדשה – עכשיו בישראל

וולוו S90 החדשה – עכשיו בישראל

November 15, 2016


מאיר חברה למכוניות שמחה להודיע על תחילת שיווקה של וולוו S90 החדשה. מכונית הסדן פרמיום של וולוו עברה שינוי מקצה לקצה ומסמנת צעד גדול נוסף בתהליך שעובר המותג השוודי. ה-S90 עומדת לכבוש את הסגמנט עם מכונית סדן מפוארת ועמוסת טכנולוגיה ברמה הגבוהה ביותר שיש למכונית יוקרה להציע – החל ממערכות הבטיחות המתקדמות ביותר של וולוו וכלה באפליקציות מבוססות ענן וירטואלי.

ה-S90 תהיה הסנונית השנייה, לאחר שה-XC90 הייתה פורצת הדרך הראשונה של וולוו בעידן החדש. ה-S90 תצויד אף היא בדור חדש של מערכת 2 Pilot Assist אוטונומית למחצה, המערכת נותנת לנהג חיווי עדין דרך ההגה על מנת לשמור את הרכב בתוך הנתיב במהירויות שעד 130 קמ"ש ללא צורך לעקוב אחרי המכונית לפנים. מערכת Pilot Assist מהווה צעד נוסף לקראת השקת מכונית אוטונומית מלאה – מפתח לחדשנות פורצת הדרך של וולוו.

גם ה-S90 מבוססת על פלטפורמתSPA (Scalable Product Architecture) החדשה, לאחר שה-XC90 הייתה הראשונה בה נעשה שימוש בפלטפורמה זו. גם מבחינת העיצוב ה-S90 מדברת בשפה החדשה של וולוו המאופיינת בצמד פנסי חזית ופנסים אחוריים ייחודים, שבכה קדמית חדשה ובנוסף קווי המתאר החיצוני נראים מודרניים ומעוגלים. פנים הרכב מזכיר מאוד את הפאר של ה-XC90 עם מערכת מולטימדיה מרכזית שנשלטת באמצעות טאבלט גדול. סביבת תא הנהג והנוסעים עטופה בעור, המשולב באלמנטים של עץ ומתכת בצורה מושלמת.

ב-S90 וולוו מציגה לראשונה את הדור החדש והמתקדם של מערכת City Safety שפותחה על ידי וולוו– הכוללת חיישנים לזיהוי קשת רחבה של בעלי חיים שונים הכוללים בין היתר איילים, סוסים ואפילו קנגורו. המערכת יכולה לזהות ביום או בלילה אפשרות להתנגשות עם בעל חיים על הכביש. בעת זיהוי כזה המערכת תתריע על כך בפני הנהג ובמידת הצורך תסייע לו בבלימה כדי למנוע תאונה.

"השקת ה-XC90 הייתה הצהרת כוונות מבחינתנו. כעת אנחנו במשחק באופן רשמי וברור. עם השקעה של 11 מיליארד דולרים במשך חמש השנים האחרונות, אנחנו יכולים לא רק לדמיין את החזון של וולוו, אלא גם לקיים את ההבטחה שלנו לגרום למותג וולוו לזרוח מחדש ולהיות שוב לרלוונטי".
האקן סאמואלסן- מנכ"ל וולוו.

"הרעיון שלנו היה להביא משהו חדש לגמרי אל הסגמנט השמרני הזה ולספק ביטוי ויזואלי שמשדר מנהיגות וביטחון עצמי דרך המראה החיצוני. מבחינת פנים הרכב לקחנו את ה-S90 לשלב הבא, עם הניסיון שיש לנו ברמה גבוהה של פאר, שמבטיח נוחות ושליטה" תומאס אינגנלאת, סגן נשיא בכיר לעיצוב בקבוצת וולוו.

"ה-S90 לוקחת את התפתחות הנהיגה, הביצועים והנסיעה צעד גדול קדימה. עיצבנו את חוויית הנהיגה לחלוטין מלמטה עד למעלה כדי לספק תחושת דיוק, שליטה ונוחות". ד"ר פיטר מרטנס, סגן נשיא בכיר למו"פ בקבוצת וולוו.

במקביל להשקת ה-S90 בישראל וולוו פרסמה את נתוני המכירות לתקופה של ינואר-ספטמבר. על פי הנתונים וולוו מדווחת על צמיחה בכל אזורי המכירה בעולם, הן בהשוואה לחודש ספטמבר אשתקד והן בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בסך הכול מתחילת השנה נמכרו בכל העולם 379,329 מכוניות ומדובר בצמיחה כללית של 9.6%.

ה-S90 היא מכונית הסדן פרימיום החדשה של וולוו, בעלת 4 דלתות ומקום לחמישה נוסעים. היא נבנתה סביב הפלטפורמה המודולארית החדשה של וולוו, SPA (Scalable Product Architecture) המשמשת כבסיס לכל המכוניות בסדרות ה-90 וה-60 של וולוו. בדיוק כמו האחיות XC90 ו-V90, ה-S90 נושאת בגאווה ובביטחון את שפת העיצוב החדשה של וולוו, לצד אלמנטים עיצוביים קלאסיים של וולוו. המאפיינים העיקריים כוללים את "פטישו של ת'ור" האייקוני המעוצב בצורת לד ומעטר את פנסי החזית, השבכה הקדמית החדשה עם סמל וולוו הרומז לסימן היסוד ברזל (FE) והשימוש האקספרסיבי במילה VOLVO מאחור.

בפנים הרכב, וולוו השתמשו באלמנטים מה-XC90 המוצלחת והגביהו את הרף עם אלמנטים עיצוביים חדשים על לוח המחוונים והדש-בורד, הכוללים להבי אוויר חדשים העומדים ניצבים משני צדי מערכת Sensus הממוקמת במרכז הרכב.

קישוריות
כל המכוניות החדשות של וולוו עכשיו מחוברות, הודות להצעת הקישוריות של וולוו הנקראת Sensus. מערכת זו מציעה ממשק בעל מסך מגע אינטואיטיבי המשלב את פקדי הרכב, ניווט, שירותים מקושרים ואפליקציות בידור לרכב כמו Spotify, Pandora, Baidu או TuneIn. המסך העומד לאורך מאפשר גישה נוחה ומהירה למספר רב של אפשרויות חיבור ופונקציות מתקדמות.

טכנולוגיית הנעה
ה-S90 מונעת באמצעות מנועי Drive-E הייחודיים של וולוו, הכוללים מנועי בנזין, דיזל והמנוע הכפול T8 בעל הנעת פלאג-אין היברידית המשודכת לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה מהירויות.

בטיחות ונהיגה חצי-אוטונומית
העובדה שוולוו מובילה ופורצת דרך בתחום נהיגה אוטונומית ובטיחות פאסיבית מוכחת ב-S90. טכנולוגיית City Safety של וולוו, המותקנת כסטנדרט בכל דגמי וולוו, משלבת מערכת בלימה אוטומטית ומניעת התנגשות על מנת לכסות טווח של תאונות ותרחישים אפשריים ולעזור לנהג להישאר בטוח.

אפשרויות מערכת City Safety הורחבו ב-S90 עם אפשרות לזיהוי חיות גדולות (איילים, גמלים, קנגורו, וכו'). אפשרות זו נועדה למנוע או להקל על התנגשויות עם חיות גדולות שנקרות בדרך. בנוסף התווספה אפשרות להיגוי-אוטומטי שתאפשר לנהג להישאר על הכביש בעת סטייה וימנע ירידה לשולי הדרך.

מערכת הבטיחות הכללית של וולוו הנקראת IntelliSafe כוללת את מערכות הבטיחות האקטיביות והפאסיביות ומכינה את הקרקע עבור וולוו על מנת שתמשיך להוביל בתחום המכונית האוטונומית.
ה-S90 כבר מציעה נהיגה חצי אוטונומית עם מערכת Pilot Assist, שעובד במהירות גבוהה מ-130 קמ"ש בכבישים מסומנים בצורה ברורה. מערכת Pilot Assist מהווה צעד נוסף אל עבר "חזון 2020" של וולוו, על פיו אף אחד לא אמור להיהרג או להיפצע באופן חמור כתוצאה מתאונת דרכים בוולוו חדשה משנת 2020.


מנועים ותיבת הילוכים
בארץ יושק הדגם עם 2 מנועים שונים:

מנוע T5 עם 254 כ"ס ומנוע T6 עם 320 כ"ס.

כאמור, 2 המנועים משודכים לתיבת הילוכים אוטומטית בעלת שמונה מהירויות

מחירים ורמות גימור:
 

S90 T5 Momentum

S90-T5 Inscription

S90 T6 Momentum

S90 T6 Inscription

389,900

449,900

424,900

484,900


site/bottom/nagish מונסייט תוכנה בניית אתרים